TOP Hobby - sklep modelarski
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Szukaj
Menu

darmowa dostawa od 199zł (InPost Paczkomat, ORLEN Paczka)

szeroki wybór towaru, w tym też możliwość zakupu produktów na zamówienie

paczki bezpiecznie przygotowane do transportu

Vallejo

Vallejo 70768 BC Dark Brown Model Color Farba Vallejo 70768 BC Dark Brown Model Color Farba
Producent: Vallejo
Cena: 7,00 zł 9,32 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Vallejo 70802 Sunset Red Model Color Farba Vallejo 70802 Sunset Red Model Color Farba
Producent: Vallejo
Cena: 7,00 zł 9,32 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Vallejo 70746 Chestnut Brown Model Color Farba Vallejo 70746 Chestnut Brown Model Color Farba
Producent: Vallejo
Cena: 7,00 zł 9,32 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
Vallejo 70767 Desert Brown Model Color Farba Vallejo 70767 Desert Brown Model Color Farba
Producent: Vallejo
Cena: 7,00 zł 9,32 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
Vallejo 70974 Green Sky Model Color Farba Vallejo 70974 Green Sky Model Color Farba
Producent: Vallejo
Cena: 7,00 zł 9,32 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
Vallejo 70756 Splinter Green Model Color Farba Vallejo 70756 Splinter Green Model Color Farba
Producent: Vallejo
Cena: 7,00 zł 9,32 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Vallejo 70764 Military Yellow Model Color Farba Vallejo 70764 Military Yellow Model Color Farba
Producent: Vallejo
Cena: 7,00 zł 9,32 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Vallejo 70774 Lavender Grey Model Color Farba Vallejo 70774 Lavender Grey Model Color Farba
Producent: Vallejo
Cena: 7,00 zł 9,32 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Sklep farby Vallejo - farby modelarskie do malowania figurek, modeli i dioram

Historia marki Vallejo

Firma Vallejo została założona w 1965 roku w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. W pierwszych latach działalności firma specjalizowała się w produkcji akrylowych farb na bazie wody do filmów animowanych (kreskówek). W 1969 roku firma przeniosła się do Hiszpanii; w tamtych latach wiele ważnych studiów kreskówek miało swoje siedziby w Europie. Specjalne właściwości i unikalna formuła farb vallejo szybko stały się znane, a produkt był używany przez większość ważnych studiów na kontynencie.

W 1972 roku Amadeo Vallejo opracował farby akrylowe Artist Color, pierwszy akryl dla sztuk pięknych wyprodukowany w Hiszpanii i jeden z pierwszych kolorów akrylowych dla artystów wyprodukowanych w Europie. W tym okresie Vallejo wprowadził również płynne akwarele do projektowania graficznego.

W 1981 roku, zgodnie z sugestiami profesorów Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Barcelonie, Vallejo zaprezentowało Acrylic Studio - gamę wysokiej jakości kolorów akrylowych dla sztuk pięknych w dużych opakowaniach (200 ml/6,76 fl oz i 500 ml/16,9 fl oz, pierwsza taka prezentacja w kolorach artystycznych na świecie) po obniżonej i ujednoliconej cenie. Dzięki tej gamie, będącej wynikiem najbardziej starannego doboru trwałych pigmentów artystycznych, unikając najdroższych kolorów, takich jak kadmy i kobalty, Vallejo stworzyło linię kolorów, która miała stać się punktem odniesienia dla branży i początkiem nowego okresu ekspansji Acrylicos Vallejo.

Rodzaje farb dostępnych od producenta Vallejo

Marka Vallejo posiada dwie podstawowe linie produktów: Hobby oraz Fine Arts. Są to odpowiednio linie produktów dla hobbystów oraz artystów. Z racji tego, że nasz sklep modelarski skupia się na hobbystach - pomijamy serię artystyczną.

Prawie wszystkie farby Vallejo są farbami w pełni wodnymi, pozwalającymi na bezzapachowe malowanie figurek i modeli. Istnieje jednak seria farb bazujących na rozpuszczalnikach alkoholowych - jest to Liquid Metal, który po pomalowaniu nadaje niesamowicie realistyczne wykończenie i wysoki połysk.

Szczegółowe omówienie serii farb Vallejo

Model Color

Podstawowe matowe farby modelarskie Vallejo, przeznaczone do malowania pędzlami. Farby w pełni wodne, można je rozcieńczać zarówno wodą jak i dedykowanymi specyfikami przeznaczonymi do rozcieńczania farb.

Gama 220 produktów:

 • 192 barw standardowych

 • 10 metalicznych

 • 2 przezroczystych

 • 16 produktów pomocniczych

Wszystkie produkty z serii Model Color, która została odświeżona na początku 2024 roku, są sprzedawane w butelkach z recyklingowanego PET (r-PET) o pojemności 18ml.

Formuła, która tworzy farby Model Color daje niesamowitą łatwość nakładania, doskonałe krycie oraz matowe wykończenie. Kolory szybko wysychają, tworząc jednorodną i samopoziomującą się warstwę, która z szacunkiem traktuje wszystkie detale i szczegóły malowanego modelu.

Przed malowaniem farbami Vallejo Model Color zalecane jest położenie podkładu (aerografem lub w sprayu).

Model Air

Seria akrylowych matowych farb vallejo na bazie wody, opracowanych specjalnie do użycia w aerografie. Zawiera najbardziej kompletny wybór barw wojskowych używany od czasów I wojny światowej, przez II wojnę światową aż po czasy aktualne. Każda z barw serii Air oparta jest na badaniach ekspertów Vallejo nad wszelkimi dostępnymi odniesieniami wojskowymi - tak aby finalnie pomalowany model zachowywał najwyższą możliwą dokładność historyczną.

Seria farb Vallejo Model Air może być używana bezpośrednio z butelki lub rozcieńczona Vallejo Airbrush Thinner czy też Flow Improver. Przed malowaniem farbami Vallejo Model Air należy położyć podkład, a samą farbę Model Air najlepiej kłaść w kilku cienkich warstwach. Producent zaleca korzystanie z ciśnienia na kompresorze w zakresie 15-20PSI. Do czyszczenia aerografu poleca się korzystanie ze środka Vallejo Airbrush Cleaner.

Farby te można również nakładać pędzlem.

Game Color

Nowa formuła Game Color reprezentuje nowe podejście do malowania figurek Fantasy i Wargame.

Opracowana przez naszych ekspertów wraz z profesjonalnymi modelarzami, nowa gama stanowi kolejny krok w ewolucji malowania miniatur, oferując intuicyjną i łatwą do nauczenia metodę malowania nowym pokoleniom.

Gama została zaprojektowana zgodnie z systemem malowania figur BSL (Base, Shadow, Light), opartym na chromatycznie kompatybilnych grupach trzech kolorów, który oferuje mniej doświadczonym malarzom łatwy wybór kolorów (odcieni) do malowania miniatur z odpowiednimi rozjaśnieniami i cieniami dla każdego koloru bazowego.

Nowa plastikowa butelka r-PET (nadająca się do recyklingu) jest całkowicie przezroczysta, poprawia wizualizację kolorów i zwiększa zaangażowanie AV w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Oprócz nowej butelki, nowa nakrętka zawiera plombę zabezpieczającą.

Game Air

Game Air to gama kolorów akrylowych do aerografu, specjalnie zaprojektowana przez naszych ekspertów wraz z profesjonalnymi modelarzami do malowania wszystkich figurek i modeli Fantasy, Wargames i Sci-Fi. Gama została opracowana w dwóch celach: aby zachować najpopularniejsze odcienie i zaoferować nowe kolory, które pozwalają na użycie systemu grupowania chromatycznego BSL (Base, Shadow i Light).

Gamy Game Air i Game Color są doskonale kompatybilne; kolory są identyczne w obu formułach, co pozwala na łączenie kolorów zarówno w aplikacjach aerografem, jak i pędzlem. Nowa formuła zwiększa ładunek ultradrobnego pigmentu, poprawia krycie i zapewnia wyjątkową przyczepność na wcześniej zagruntowanych powierzchniach plastikowych, żywicznych lub metalowych figurek i modeli.

Mogą być stosowane bezpośrednio za pomocą aerografu i są szybkoschnące, oferując samopoziomujące matowe wykończenie. Nowa plastikowa butelka r-PET (z recyklingu) jest całkowicie przezroczysta, poprawia wizualizację kolorów i zwiększa zaangażowanie AV w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Oprócz nowej butelki, nowa nakrętka zawiera plombę zabezpieczającą.

Xpress Color

Kiedy musimy szybko pomalować wiele figurek, Xpress Color jest idealnym wyborem, te matowe kolory są specjalnie opracowane do malowania miniatur w szybki i łatwy sposób.

Ich główną cechą jest doskonała kapilarność, która pozwala kolorowi łatwo rozprowadzać się po miniaturowej powierzchni, osadzając się na wszystkich reliefach i bardziej intensywnie w szczelinach figury, tworząc efekt kontrastu za pomocą jednej warstwy farby.

Czy farby Vallejo są dobre dla początkujących modelarzy?

Tak! Farby Vallejo są to jedne z najlepszych farb modelarskich na rynku. Dodatkowo, dzięki temu że są to farby bazujące na wodzie, są bezwonne i nie powinny podrażniać układu oddechowego podczas malowania pędzlem. Oczywiście przy malowaniu aerografem najlepiej używać maski ochronnej. Szeroka gama kolorów farb akrylowych Vallejo pozwala na dobranie odpowiedniej barwy praktycznie do każdego zastosowania, czy to przy malowaniu figurek, pojazdu wojskowego z czasów I wojny światowej, czy potężnego okrętu wojennego.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0" od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl