TOP Hobby - sklep modelarski
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Szukaj
Menu

darmowa dostawa od 199zł (InPost Paczkomat, ORLEN Paczka)

szeroki wybór towaru, w tym też możliwość zakupu produktów na zamówienie

paczki bezpiecznie przygotowane do transportu

Kleje

Plastikowe modele do sklejania są wykonane w większości z polistyrenu (w większości, bo są też modele np. z żywicy), i klej do modeli plastikowych to tak naprawdę klej do polistyrenu. Przy niektórych elementach składanego modelu potrzebne są też inne kleje modelarskie, takie jak np. klej do elementów przeźroczystych - do przyklejania przezroczystych osłonek, szyb, czy reflektorów. W modelarstwie stosowane są też kleje uniwersalne, cyjanoakrylowe (CA) - do łączenia np. elementów metalowych (czy fototrawionych) z częściami plastikowymi.

Większość klejów modelarskich do polistyrenu nadtapia brzegi łączonych powierzchni i tym samym spaja je ze sobą na stałe. W zależności od powierzchni którą musimy skleić najlepiej zastosować gęsty klej przy dużych powierzchniach i rzadki przy mniejszych. Dodatkowo, im rzadszy klej tym ma krótszy czas łączenia. Kleje, poza gęstością różnią się też sposobem aplikacji. Najdłużej na rynku są dostępne kleje w zwykłej tubce które wymagają dodatkowego aplikatora (np. patyczka) do nałożenia. Jednak najwygodniejszymi klejami w aplikacji są kleje z zintegrowanym pędzelkiem w zakrętce (np. Tamiya Cement, czy Mr. Hobby Cement), lub kleje z igłą (np. Revell Contacta). Kwestia wyboru czy klej z pędzelkiem, czy z igłą zależy od indywidualnych preferencji modelarza i czasami też dostępności powierzchni powierzchni na którą trzeba nałożyć klej.

Jako pierwszy klej do modeli plastikowych polecamy Tamiya Extra Thin Cement (bez Quick-Setting w nazwie). Jest to rzadki klej, który prawdopodobnie zostanie już na zawsze w naszym warsztacie modelarskim. Dostarczany jest w postaci buteleczki o pojemności 40ml, która do zakrętki ma przymocowany na stałe pędzelek do aplikacji kleju.

W naszym sklepie modelarskim kupisz kleje różnych producentów, zgodnie ze swoimi potrzebami. Zarówno szybkoschnące kleje do modeli plastikowych, jak Tamiya Extra Thin Cement Quick-Setting, czy Mr. Hobby Mr. Cement SP, czy też dłużej schnące standardowe gęste cementy. Posiadamy w ofercie również kleje polskich producentów, jak Chematic czy Wamod. Jeżeli szukasz sklepu z klejem do elementów przezroczystych, czy klasycznego kleju cyjanoakrylowego - również dostaniesz go w naszym sklepie modelarskim.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0" od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl